HAKKIMIZDA

Karak Makina

KARAK Makina basınçlı hava alanındaki hızlı ve emin yürüyüşüne, yılların birikimi ve üretim tecrübesiyle, bayi ve servis ağını genişleterek devam ediyor. Karak Makina ürünlerini müşterilerine en uygun şartlarda ve mühendislik hizmetleri ile beraber sunarken %100 Türk üreticisi olmanın haklı gururunu yaşıyor.

Tarih

Üretim, temelinde birşeyler yapma arzusunun itişi ile ortaya eserler çıkarılan bir süreçtir ve nesilden nesile aktarılan bir kültürdür. Bu sebeple KARAK Makine gibi şirketleri bu geçmişten ayrı olarak değerlemek mümkün değildir. KARAK Makine' yi anlayabilmek için, 17 yaşında Taş Kızaklar Tersanesinin usta başısı olarak iş hayatına atılan Mehmet Karakaş' ın 33 yaşında Denizcilik işletmelerinden ayrılıp dizel motor tamirciliği yapmak üzere bir atölye kurmasına, O' nun yüreğinde %100 yerli yapım bir dizel motor yapma arzsunu taşımasına, ondan sonra işi devralan Ergün Karakaş' ın bundan 45 sene önce % 100 yerli üretim pistonlu kompresör yapmak için işe başlamasına ve bunu başarmasına bakmak gerekir. Zaman içerisinde üretilen ürünler gelişir, değişir ancak değişmeyen şey, nesilden nesile aktarılan üretken olmak arzusu ve birikimidir. KARAK Makine bir aile şirketi olarak geçmişten aldığı üretim kültürünü yaşatmak üzere, KARAKAŞ KOMPRESÖR olarak bilinen mevcut yapının üzerine, 2005 yılında yeni bir kimlik ile kurulmuştur. Bugün 3. kuşağın dinamizminden yaralanarak makine üretim sektöründe faaliyet göstermektedir.

Misyon

Üretmenin, üretken olmanın değerini Türk toplumuna anlatmak ve yaşatmak. Topluma, başarmanın haklı gururunu taşıyarak öncü ve örnek olmak suretiyle ülke kalkınmasına katkı sağlamaktır.

Vizyon

Sektörün ihtiyaç duyduğu, en ileri teknolojiyi ve bu teknoloji ile üretilmiş cihazları, yapmış olduğu Ar-Ge çalışmaları ve ortaya koymuş olduğu üretim tekniğiyle, dünya standartlarında sunmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular